KONTAKT

paź 2019

Kioski samoobsługowe - dlaczego warto wdrożyć je do swojej firmy?

1 października 2019

 

Kioski samoobsługowe, coraz częściej stają się elementem wyposażenia i wizerunku, największych na rynku firm. Możemy z nich korzystać w supermarketach, centrach handlowych, urzędach i nowoczesnych restauracjach, gdzie przede wszystkim, pozwalają zaoszczędzić czas i tworzą zadowolonych klientów. Wydawać się może, że zaoferowano już wszystko, w czym kioski samoobsługowe mogły pomóc, a jednak mnogość modeli, wciąż pozwala stosować je, w coraz nowszych celach i obszarach.

Kioski samoobsługowe poprawią wizerunek Twojej firmy!


Każde przedsiębiorstwo przyszłości, idzie z duchem czasu i nie stroni od nowoczesnych technologii. Badanie konsumenckie przeprowadzone w styczniu 2019 ujawnia, że ponad 85% respondentów chętniej wybierze miejsce, gdzie może skorzystać z szybszych i zautomatyzowanych metod obsługi. Obecność kiosków umożliwiających nowoczesne formy realizacji zakupu, czy zamówienia, zmniejsza czas oczekiwania i potęguje pozytywne wrażenia gości z wizyty w lokalu. Zwiększa ruch i zapewnia właścicielowi szybki zwrot inwestycji, oraz skutecznie pozwala zwiększyć rentowność interesu.

Dzięki możliwości dostosowania kiosków samoobsługowych do indywidualnych potrzeb każdego przedsiębiorstwa, nowy element wyposażenia, idealnie uzupełni wystrój i wkomponuje się w styl lokalu. Duże możliwości techniczne, pozwolą wbudować moduły kart lojalnościowych, czytniki NFC, pełną ofertę, terminale płatnicze, a także podarują dodatkowe powierzchnie reklamowe, zwiększając efektywność działań marketingowych.

 

Kiosk samoobsługowy pozwoli zaoszczędzić Twoje pieniądze i czas personelu


Nie ma możliwości poprawy jakości konsumpcji produktów i usług przez klientów, bez konieczności zatrudniania większej ilości pracowników. Używając kiosków samoobsługowych, zamiast 30 pracowników, potrzebujesz tylko 1 do obsługi 30 kiosków! Kioski zapewniają więc niższe koszty obsługi klientów, niż usługi świadczone przez personel.

Dodatkowo, kioski samoobsługowe pozwalają zaoszczędzić czas personelu, umożliwiając większą koncentrację na obsłudze gości, oraz udzielaniu informacji i pomocy, co z pewnością dobrze wpłynie na wizerunek firmy. Poza tym ograniczona ilość pracowników na zmianie, często niekorzystnie wpływa, na komfort i samopoczucie samego personelu. Natłok obowiązków, utrudnia udanie się na przerwę i konieczny odpoczynek, co pogarsza koncentrację i prowadzi do pomyłek. Kiosk samoobsługowy zapewnia szybkość i ciągłość realizacji zamówień, bez zakłóceń spowodowanych przerwami.

 

Kioski samoobsługowe zmniejszają ilość pomyłek przy składaniu zamówienia


Podczas, gdy gość restauracji sam dokonuje zamówienia, możliwość pojawienia się pomyłki zmniejsza się do minimum. Badania wykazują, że większość ludzi jest wzrokowcami, widząc, zapamiętują łatwiej i są bardziej skupieni na obrazie. Kiosk samoobsługowy pełni funkcję stanowiska sprzedażowego, gdzie możemy złożyć zamówienie i dokonać płatności. Składając zamówienie przy pomocy tego urządzenia, gość widzi na ekranie, co i w jakiej ilości zamówił. Margines błędu zmniejsza się do minimum, a dzięki kilku wersjom językowym, można uniknąć nieporozumień komunikacyjnych.

Samodzielne dokonanie zamówienia, znacznie przyspiesza proces jego realizacji, skraca czas oczekiwania na zamówienie, a tym samym zwiększa rotację stolików. Zmniejsza ryzyko wystąpienia pomyłek, zapobiegając frustracji gościa, który opuszcza lokal zadowolony z szybkiej i sprawnej obsługi. Daje to gwarancję, że gość, wkrótce pojawi się ponownie. Klienci są coraz bardziej świadomi, jaką wartość stanowi czas. Poszukują więc szybkich rozwiązań, które pozwolą im zaoszczędzić czas dla rodziny.

 

Kioski samoobsługowe zwiększają wartość rachunków

Technologie samoobsługowe przyspieszają proces realizacji transakcji i przyczyniają się do wzrostu, zarówno ilości, jak i wartości zamówień. Z raportów dostarczanych przez przedsiębiorstwa korzystające z technologii samoobsługowych, wynika, że zamówienia generowane przez kioski są wyższe, niż te składane w sposób tradycyjny. Amerykańska firma Taco Bell, ogłosiła, że wprowadzając kioski samoobsługowe, zwiększyła swoją sprzedaż o 20%!

Według przeprowadzonych niedawno badań nad rozwiązaniami samoobsługowymi, zaobserwowano, że klienci używający kiosków samoobsługowych, chętniej decydują się na zakup produktów, o trudnych do wymówienia, obco brzmiących nazwach. Zanika bowiem obawa przed ukazaniem swojej niekompetencji, przed kasjerem.

Nawet niewielkie przyspieszenie czasu realizacji wpływa na całkowitą wartość pojedynczego zamówienia. Już przyspieszenie tego procesu o 7 sekund, powoduje wzrost ogólnej wartości do 3%. Raporty systemu samoobsługowego mogą przynieść miłe zaskoczenie przedsiębiorcom. Małe dodatki, przynoszą duże efekty!

 

 

… a przede wszystkim, kioski samoobsługowe pozwolą zaoszczędzić czas Twojego klienta!


Czas stał się bezcenną walutą dla człowieka. Klienci świadomi wartości czasu, poszukują rozwiązań szybkich i na wysokim poziomie. Pozytywnie przyjmują wszelkie nowości techniczne i szybko wdrażają je do codziennego użytku. Dlatego też klient chętniej wybiera miejsca, które idą z duchem czasu, wprowadzają nowe technologie i dają możliwość korzystania z szybszych, zautomatyzowanych metod obsługi. Proces składania zamówienia powinien przebiegać sprawnie i bez żadnych utrudnień dla Klienta. Kioski samoobsługowe, to rozwiązanie, które może przyczynić się, nie tylko do wsparcia sprzedaży i zapewnienia przedsiębiorstwu większych zysków, ale również do rozładowania kolejek, które dadzą klientom komfort i wygodę.

Świat pędzi w szalonym tempie, sprawiając, że człowiek ma coraz mniej czasu dla siebie, dla rodziny i przyjaciół. Brakuje czasu na odpoczynek, przyjemności i rozwój osobisty. Nierzadko zmuszony jest wybierać, między sukcesem zawodowym, a życiem rodzinnym.

Usprawniając procesy obsługi w sklepie, restauracji czy siłowni, oszczędzasz cenny czas swoich klientów. A to wartość, którą wraz z Twoją marką kupią klienci na całym świecie.

Udostępnij ten wpis

Zobacz również

28 listopada 2022
Retail Show 2022: podsumowanie największych targów branży #retail w Polsce

2 lata retailerzy czekali, by ponownie spotkać się na Retail Show – największych targach z wyposażeniem i rozwiązaniami technologicznymi dla sklepów w Polsce. Przechodząc między alejkami dało się zauważyć wyraźne zmiany, jakie zaszły w tym czasie w retailu. Okres pandemii wpłynął na modyfikację zachowań konsumenckich, a sklepy szybko na nią zareagowały wprowadzając rozwiązania współpracujące z […]

22 grudnia 2021
#GreenSelfEvolution: na Święta posadziliśmy 100 drzew!

Czas świąt dla wielu firm jest okresem wzmożonej pracy związanej z końcem roku, ale i czasem podsumowań. Momentem, w którym chcemy podziękować tym, którzy przez cały rok towarzyszyli nam w codziennych wyzwaniach – pracownikom, partnerom biznesowym i podwykonawcom. Docenić trud i owoce współpracy, ambitne projekty i wzajemne wsparcie, które pozwoliło rozwijać nasze firmy. ❤ Dlatego […]

25 listopada 2021
SelfMaker na EXPO 2020 Dubai

Za nami największe targi w jakich kiedykolwiek mieliśmy przyjemność uczestniczyć i szczerze powiedziawszy bardzo trudno będzie je przebić w przyszłości. Zgodnie z zapowiedziami i tym, co mogliście oglądać na naszym fanpage, w dniach 6-10 listopada wzięliśmy udział w światowej wystawie EXPO 2020, która tym razem odbyła się w Dubaju. Pierwotnie miała mieć miejsce już rok […]

22 listopada 2021
SelfMaker partnerem Kongresu Nowoczesnej Dystrybucji, 24-25.11.2021, Warszawa

Mamy zaszczyt zaprosić państwa na Kongres Nowoczesnej Dystrybucji, który odbędzie się w dniach 24-25 listopada 2021 w hotelu The Westin Warsaw Hotel w Warszawie.   Czas na zmiany   Branża handlowa w Polsce stoi dziś przed ogromnym wyzwaniem jakim jest transformacja cyfrowa. Nowoczesne technologie zmieniają tradycyjny model handlu i promują zastąpienie dotychczasowych systemów nowatorskimi rozwiązaniami […]

1 października 2021
SelfCoffee na targach Polagra 2021 – 4-6 października 2021 – Międzynarodowe Targi Poznańskie

Polagra 2021 to jedno z kluczowych wydarzeń biznesowych dla branży spożywczej i HoReCa w Polsce. Targi mają długoletnią i bogatą tradycję oraz odznaczają się zróżnicowaną ekspozycją, która została podzielona na trzy równoległe salony: FOOD, FOODTECH oraz HORECA. W każdym z nich znajdziecie stoiska wystawców działających w innej sferze rynku. Nie mogło tam zabraknąć i nas. […]

8 września 2021
RELACJA: Targi EuroGastro 2021

3 września zakończyła się 24. edycja jednych z najważniejszych targów dla branży gastronomicznej w Polsce – Targów EuroGastro. Co roku wydarzenie przyciągają szerokie grono managerów restauracji, hoteli, dostawców i producentów rozwiązań dla sektora HoReCa. Jest to bowiem znakomita okazja do nawiązania kontaktów biznesowych i poznania najnowszych rynkowych trendów. Jak było słychać z niosących się między […]

30 czerwca 2021
SelfMaker i Primulator wprowadzają SelfCoffee, samoobsługowy punkt gastronomiczny

Jak wynika z badania Cafe Monitor ARC Rynek i Opinia, kawę poza domem pije ponad połowa Polaków, a obecnie najczęściej pijemy ją przy okazji tankowania czy zakupów w osiedlowym sklepie. Zmiany w zachowaniach konsumentów przyspieszają wdrażanie automatyzacji przez przedsiębiorców. Nowy format samoobsługowej gastronomii staje się rozwiązaniem nie tylko dla dużych sieci retailowych, ale także dla […]

7 czerwca 2021
Szybkomat Leroy Merlin - jeden z największych automatów click&collect w Europie

Niedawno opisywaliśmy Wam #BusinessCase jednego z naszych klientów, europejskiej sieci sklepów DIY, gdzie nasze urządzenie usprawniło procesy bezkontaktowego i szybszego odbioru zamówień ze sklepu. Dla przypomnienia, cały materiał dostępny > TUTAJ <. Dzisiaj wracamy do Was z wyjątkowym fotoreportażem na temat jednego z tych urządzeń. Jest to automat wyjątkowy nie tylko dlatego, że mamy słabość […]

4 czerwca 2021
BUSINESS CASE: Kiosk przemysłowy – usprawnienie przepływu informacji i dokumentów w firmie XXI wieku

Klient: jeden z czołowych producentów/dostawców AGD Branża: produkcyjna, projektowa, technologiczna Skala: 3 zakłady produkcyjne na terenie Polski + inne w 13 krajach Wykorzystane urządzenie: Infokiosk (zmodyfikowany na potrzeby tych zastosowań) Funkcjonalność i cechy: komunikacja pomiędzy różnymi oddziałami firmy (biuro projektowe, produkcja, księgowość, marketing), przekazywanie ważnych informacji i poleceń, przesyłanie dokumentów, wydruk raportów i wyników)   […]

14 maja 2021
BUSINESS CASE: „Szybkomat 24/7” - System click & collect w marketach Leroy Merlin zbudowany na bazie urządzeń SelfLocker

Klient: Leroy Merlin Polska Sp. z o. o. Branża: Handel detaliczny Skala: 67 sklepów w całej Polsce Wykorzystane urządzenia: SelfLocker Cechy: samoobsługowy odbiór zamówień internetowych i telefonicznych, bezpieczeństwo epidemiologiczne, bezkontaktowa obsługa, dostępność 24/7 BUSINESS CASE „Szybkomat 24/7” - System click & collect w marketach Leroy Merlin zbudowany na bazie urządzeń SelfLocker   Pod koniec marca […]

Najnowsze newsy

Co słychać w świecie automatyzacji? Poznaj najnowsze doniesienia z życia grupy SelfMaker. Nowe urządzenia, wdrożenia oraz eventy.
Aktualności >

Zacznijmy Twój projekt

Żadne wyzwanie nas nie zaskoczy. Przeanalizujemy Twój biznes i zaproponujemy Ci rozwiązania, które wyniosą go na wyższy poziom.
Porozmawiajmy >

Kariera w Selfmaker

Pracuj z wśród najlepszych specjalistów branży, tworząc rozwiązania zmieniające codzienność nas wszystkich.
Współpracujmy >
Jesteśmy spółką technologiczną projektującą i budującą multifunkcyjne urządzenia samoobsługowe, narzędzia integracyjne oraz oprogramowanie.
UMÓW SIĘ NA KONSULTACJE
© Copyright 2022 - SelfMaker - All Rights Reserved
cross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram