KONTAKT

SelfMaker na EXPO 2020 Dubai

25 listopada 2021

Za nami największe targi w jakich kiedykolwiek mieliśmy przyjemność uczestniczyć i szczerze powiedziawszy bardzo trudno będzie je przebić w przyszłości. Zgodnie z zapowiedziami i tym, co mogliście oglądać na naszym fanpage, w dniach 6-10 listopada wzięliśmy udział w światowej wystawie EXPO 2020, która tym razem odbyła się w Dubaju. Pierwotnie miała mieć miejsce już rok temu, jednak ze względu na sytuację epidemiczną na świecie, wydarzenie zostało przesunięte, zachowując pierwotną nazwę.

Ogrom całego przedsięwzięcia jest wręcz przygniatający. Dziesiątki milionów gości odwiedzających pawilony 190 krajów, a to wszystko na przestrzeni specjalnie na ten cel zbudowanego miasta, które miało niemal 5 kilometrów kwadratowych. 

Hasłem przewodnim EXPO 2020 jest: Connecting Minds, Creating the Future – Łącząc umysły, tworzymy przyszłość.

 

Miasto wszystkich narodów

 

Obszar EXPO 2020 podzielony był na 3 strefy tematyczne: mobilność (mobility), zrównoważony rozwój (sustainability) i możliwości (opportunity). W tych strefach znajdowały się indywidualnie zaprojektowane pawilony wystawowe niemal wszystkich krajów. Jeśli ktoś chciałby zobaczyć cały świat w jednym miejscu, to koniecznie musi wybrać się na EXPO 2020. Każdy z pawilonów przedstawiał cechy, z którymi utożsamiany jest dany kraj, prezentował charakterystyczne symbole, promował zalety i starał się pokazać dany region od jak najlepszej strony. Wewnątrz nich oprócz stoisk reklamowych przeróżnych przedsiębiorstw, odbywały się pokazy i wystąpienia kulturalno-rozrywkowe, panele dyskusyjne oraz prezentacje biznesowe. Przemierzając teren targów można było odnieść wrażenie, że jesteśmy częścią ogromnego, żywego multikulturowego organizmu.

Polski Pawilon znajduje się w strefie „Mobility” i jest promowany hasłem „Creativity inspired by nature”. Nic więc dziwnego, że zbudowany był głównie z drewna oraz szkła. Całość tworzyła przestrzenną strukturę tworzoną z drewnianych paneli oraz mnóstwa szklanych „odłamków” zawieszonych w powietrzu na zwiewnej konstrukcji. Zamierzony efekt został osiągnięty, budynek bardzo mocno odzwierciedlał naturę, i przywodził na myśl lasy, których w Polsce nie brakuje. Wewnątrz odbywały się happeningi promujące polską kulturę, muzykę i rozrywkę.

Obecnie, co kilka dni pawilon przejmowany jest przez inne województwo, które właśnie wtedy ma swój czas na pokazanie się z jak najlepszej strony.

 

Województwo Łódzkie. Nowoczesność inspirowana tradycją.

 

Właśnie tak brzmiało hasło przewodnie naszego regionu, czyli województwa Łódzkiego, które z radością reprezentowaliśmy, a dzięki któremu mogliśmy znaleźć się w tak prestiżowym położeniu. Cały wyjazd został zrealizowany ze środków projektu „Łódzkie dla biznesu – umiędzynarodowienie działalności przedsiębiorstw z Województwa Łódzkiego poprzez udział w Światowej Wystawie EXPO 2020 w Dubaju” finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020.

Pomiędzy 6 a 10 listopada głównym motywem polskiego pawilonu stała się interaktywna wystawa prezentująca nowoczesny przemysł włókienniczy, w perspektywie tradycji historycznych. Ale swoje miejsce znalazły również inne gałęzie przemysłu i usług.

Oprócz podziwiania nowinek technologicznych, można było zasmakować regionalnych potraw województwa łódzkiego. Odbyły się również koncerty, pokazy taneczne i występy teatralne, a nawet pokaz mody inspirowany elementami tradycyjnych strojów ludowych regionu łódzkiego.

 

Jednoczymy świat pod hasłem #selfevolution

 

Tak duże wydarzenie przyciąga ludzi z całego świata, a jego usytuowanie temu sprzyja. Dubaj jest jednym z największych i najbardziej dostępnych centrów komunikacyjnych łączących Azję z Europą. Dla SelfMaker to optymalna okazja do prezentacji na forum międzynarodowym, gdyż od dawna z ciekawością patrzymy na rynki wschodnie, prowadzimy rozmowy biznesowe, blisko współpracujemy z azjatyckimi partnerami (Sunmi) i bardzo mocno skupiamy się na budowaniu społeczności SelfMaker w krajach azjatyckich.

Ten wyjazd i obecność na wystawie EXPO2020 w Dubaju jest przypieczętowaniem planów ekspansji na wschód, dodatkowym wzmocnieniem naszych kooperacji i nawiązaniem nowych partnerstw. Nasze stoisko wzbudziło ciekawość wśród odwiedzających, którzy prowadzili rozmowy biznesowe z reprezentantami SelfMaker.

EXPO 2020 było także doskonałą okazją, aby spotkać się na żywo z wieloma naszymi współpracownikami i partnerami biznesowymi z krajów dalekiego wschodu. Osoby z Indii, Nepalu, Pakistanu, Bangladeszu i krajów Azji pacyficznej przyleciały aby stanąć oko w oko z twórcami SelfMaker, zintegrować się i poznać plany firmy na najbliższą przyszłość.

Biznesmeni o których mowa powyżej, są jednocześnie reprezentantami tworzonej przez nas społeczności #SelfMakerDeafWorld, która zrzesza osoby Głuche z całego świata. Wiemy jak bardzo nowoczesna technologia samoobsługowa może zmienić ich życie, dlatego prowadzimy z nimi rozmowy, wsłuchujemy się w ich prośby i staramy się podążać w kierunku realizacji ich potrzeb komunikacyjnych, ale również sami zatrudniamy w naszych szeregach osoby Niesłyszące.

 

SelfMaker w drodze po sukces

 

Uczestnictwo w wydarzeniach takich jak EXPO2020 daje duże możliwości promocyjne w skali globalnej, co jest niezmiernie ważne na etapie rozwoju na którym obecnie się znajdujemy. Co więcej, daje szansę zaczerpnięcia inspiracji, nawiązania nowych kontaktów ze światem technologii i biznesu, ale staje się również motywacyjnym „kopem” popychającym w przód dalsze działania całej grupy. 

Bardzo dziękujemy władzom województwa Łódzkiego oraz serwisowi „Łódzkie dla Biznesu” (www.facebook.com/lodzkie4business) za zaufanie i danie szansy na pokazanie się całemu światu.

Z pewnością to nie nasza ostatnia wizyta w tym multikulturowym rejonie świata. Pozostańmy w kontakcie! 

 

 

Udostępnij ten wpis

Zobacz również

16 lutego 2023
Targi E-commerce Germany Berlin

Będziemy na E-commerce Germany Berlin Expo 2023!  Już 23 lutego 2023 r. w STATION Berlin odbędą się jedne z największych i najważniejszych targów E-commerce w centralnej Europie, a mianowicie E-commerce Berlin Expo 2023! Ponad 250 wystawców - a wśród nich Selfmaker, 75 prelegentów i szansa na networking wśród ponad 9000 uczestników!  E-commerce Berlin Expo to […]

28 listopada 2022
Retail Show 2022: podsumowanie największych targów branży #retail w Polsce

2 lata retailerzy czekali, by ponownie spotkać się na Retail Show – największych targach z wyposażeniem i rozwiązaniami technologicznymi dla sklepów w Polsce. Przechodząc między alejkami dało się zauważyć wyraźne zmiany, jakie zaszły w tym czasie w retailu. Okres pandemii wpłynął na modyfikację zachowań konsumenckich, a sklepy szybko na nią zareagowały wprowadzając rozwiązania współpracujące z […]

22 listopada 2022
NOWOŚĆ w ofercie: RECYKLER

Poznaj najnowsze urządzenie od SelfMaker: RECYKLER to samoobsługowe urządzenie do recyklingu opakowań, połączone z systemem motywacyjnym dla użytkowników, aplikacją kioskową oraz mobilną. RECYKLER występuje w wersji wolnostojącej lub w formie dodatkowego modułu do automatu chłodzącego Coolockers z oferty SelfMaker.                SPECYFIKACJA TECHNICZNA: RECYKLER w obu wersjach jest wyposażona w dotykowy ekran wysokiej rozdzielczości, […]

14 listopada 2022
Będziemy na RetailShow 2022

Dynamiczne zmiany na rynku wymagają od handlu błyskawicznej reakcji. A coraz częściej także wprowadzania zdigitalizowanych rozwiązań, które rozwiążą problem braku kadry. Dlatego warto odwiedzić konferencje branżowe i sprawdzić najnowsze trendy.  Retail Show to najważniejsze targi dla sektora retail w Polsce, podczas których dystrybutorzy spotykają się z dostawcami wyposażenia i rozwiązań technologicznych dla sklepów. Wydarzenie cieszy […]

10 października 2022
Weźmiemy udział w XVIII Konferencji SOLIDEXPERT 2022

Już 18 października w Klubie Studio w Krakowie odbędzie się osiemnasta edycja konferencji SOLIDEXPERT. Wydarzenie to jest poświęcone merytorycznym aspektom wykorzystania oprogramowania i maszyn. Na konferencji można zapoznać się z wieloma nowinkami w zakresie rozwiązań CAD/CAM, ERP, obróbki CNC oraz stanowisk zrobotyzowanych. Wydarzenie złożone jest z szeregu ciekawych wykładów i paneli dyskusyjnych. Na dwóch scenach […]

23 września 2022
SelfCoffee na targach POLAGRA 2022 - 26-28 września, Poznań

W dniach 26-28 września po raz kolejny weźmiemy udział w POLAGRA - prestiżowych targach branży gastronomicznej i HoReCa, od wielu lat zrzeszających producentów, usługodawców oraz klientów, których dotyczą zagadnienia związane z wytwarzaniem oraz dostarczaniem produktów spożywczych oraz oferowaniem usług gastronomicznych na dużą skalę. Teren targów podzielony jest na trzy równoległe salony: - FOOD – salon […]

6 września 2022
SelfMaker na Greencities: Urban Intelligence and Sustainability Forum

Dzięki stworzeniu urządzenia SmartCity Point, ale również poprzez projektowanie i budowę zróżnicowanych rozwiązań samoobsługowych dla wielu branż, zrównoważone i inteligentne miasta stają się dla SelfMaker coraz większym rynkiem docelowym. Jako firma zaangażowana w działania mające na celu ochronę środowiska naturalnego, z całego serca popieramy wszystkie procesy prowadzące do urbanizacji zgodnej z najnowszymi trendami ekologicznymi. Dlatego […]

26 lipca 2022
Podsumowanie akcji #GreenSelfEvolution

Jeśli uważnie śledzicie nasze social media, wiecie że już w grudniu 2021 roku zaangażowaliśmy się w akcję sadzenia drzew, którą nazwaliśmy i oznaczyliśmy tagiem #GreenSelfEvolution. Za środki przeznaczane co roku na prezenty świąteczne dla naszych pracowników i współpracowników kupiliśmy sadzonki, które dzięki portalowi posadzimy.pl zostały wykorzystane do zalesienia miejsc wymagających odnowienia drzewostanu. Jednak na tym […]

17 maja 2022
Google otwiera nowe centrum cyberbezpieczeństwa w Maladze

Światowy, znany wszystkim gigant technologiczny – Google, wybrał bliską nam Malagę jako lokację dla swojego nowego centrum cyberbezpieczeństwa. Na 2500 metrach przestrzeni biurowej będą odbywać się sesje szkoleniowe, debaty, warsztaty oraz programy mentoringowe dotyczące bezpieczeństwa branży IT, ale również zaawansowane badania i działania rozwojowe. Głównym inwestorem i jednocześnie rezydentem nowego centrum jest należąca do Google […]

5 maja 2022
SelfMaker na targach Digital Enterprise Show 2022 w Maladze! - 14-16 czerwiec 2022

Bez wątpienia SelfMaker jest jednym z tych przedsiębiorstw, które za cel wyjątkowo mocno wzięły sobie wprowadzanie innowacji zmieniających życie każdego z nas. To co projektujemy, produkujemy i wdrażamy prędzej czy później pozytywnie wpłynie na naszą codzienność, ułatwiając wszystkie jej aspekty z którymi zmagamy się każdego dnia - zakupy stacjonarne i internetowe, podróże, wydarzenia kulturalne, bankowość […]

1 2 3 9

Najnowsze newsy

Co słychać w świecie automatyzacji? Poznaj najnowsze doniesienia z życia grupy SelfMaker. Nowe urządzenia, wdrożenia oraz eventy.
Aktualności >

Zacznijmy Twój projekt

Żadne wyzwanie nas nie zaskoczy. Przeanalizujemy Twój biznes i zaproponujemy Ci rozwiązania, które wyniosą go na wyższy poziom.
Porozmawiajmy >

Kariera w Selfmaker

Pracuj z wśród najlepszych specjalistów branży, tworząc rozwiązania zmieniające codzienność nas wszystkich.
Współpracujmy >
Jesteśmy spółką technologiczną projektującą i budującą multifunkcyjne urządzenia samoobsługowe, narzędzia integracyjne oraz oprogramowanie.
UMÓW SIĘ NA KONSULTACJE
© Copyright 2022 - SelfMaker - All Rights Reserved
cross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram