KONTAKT

paź 2019

Digital Signage, technologia wspomagająca proces sprzedaży, obsługi i kontaktu z klientem

23 października 2019

To, że nasze dane są dokładnie analizowane, wszyscy dobrze wiemy, ale jak są wykorzystywane? Specjaliści sądzą, że w ciągu zaledwie następnych 10 lat, sztuczna inteligencja będzie wiedziała lepiej, co, kiedy i jak nam  prezentować, by ułatwić codzienne czynności. Nośnkiem tych zmian będzie Digital Signage. Wielki Brat patrzy i wita w przyszłości, która już teraz jest wdrażana.

 

Spersonalizowane doświadczenia i komunikacja

 

Już wkrótce po wejściu do sklepu lub innej placówki, złodziej zobaczy na ekranie okrzyk „Wyjdź!”, a uczciwy klient zostanie powitany po imieniu. Następnie system zaoferuje mu produkty, których potrzebuje. Jeśli pomyśli o żelu pod prysznic, na wyświetlaczu pojawi się najlepszy. Jeśli kupi nachos, pojawi się przed nim reklama guacamole. W restauracji otrzyma specjalne menu zgodne z jego dietą i stanem zdrowia. W taksówce dostanie ofertę miejsc do odwiedzenia w miejscu docelowym po przyjeździe. W biurze system będzie jego osobistym asystentem, który udzieli wskazówek i porad w zależności od sytuacji. Oprogramowanie samo podejmie decyzję, co i kiedy wyświetlić, a komunikacja z klientami będzie odbywać się za pośrednictwem ekranu, z wyłączeniem jakichkolwiek relacji międzyludzkich.

A wszystkie te informacje zostaną dostarczone, jak tylko klient wejdzie do placówki, gdyż dane będą przetwarzane w ciągu kilku sekund! Wiek, preferencje, smak, styl życia, stanowisko i wiele innych czynników, które odzwierciedlają osobowość.

 

Czym jest Digital Signage?

 

Digital Signage to narzędzie pomagające w komunikacji z klientem i silnie wpływające na jego reakcję. Umiejętnie wykorzystany wpływa na proces sprzedaży i może przynieść ogromne zyski, dlatego warto zrozumieć, jak działa, aby osiągnąć maksymalną wydajność.

Dziś systemy Digital Signage wchodzą w kolejną fazę rewolucji technologicznej. Stają się kolejnym elementem świata marketingu cyfrowego. Ludziom wydaje się, że ekrany, przedstawiające produkty, promocje oraz oferty, które spotykają w galeriach handlowych lub restauracjach, to po prostu telewizory. W rzeczywistości są to profesjonalne ekrany, które do telewizorów są jedynie podobne z wyglądu. Monitory zaprojektowane są do ciągłej i długotrwałej pracy i są tylko jednym z wielu elementów systemu, który sprawia, że odpowiednia treść pojawia się w odpowiednim czasie na odpowiednim monitorze.

 

Jak działa Digital Signage?

 

Sam ekran wykonuje się w kilku technologiach i w zróżnicowanych rozmiarach, jednak każdy z nich wyświetla treść, która jest zaplanowana i publikowana w centralnym systemie zarządzania treścią. System analizy i raportu, podaje informacje o tym jaka treść, w jakiej ilości została zaprezentowana, oraz zlicza wszelkie interakcje. Takie dane są bardzo przydatne analizując skuteczność kampanii lub rozliczając jej koszty.

Oprogramowanie pozwala zaplanować czas, kolejność i liczbę powtórzeń treści, oraz kontrolować wszystko z jednego miejsca. Nowoczesne systemy umożliwiają dostarczanie treści, biorąc pod uwagę położenie monitorów lub zachowanie odbiorcy. Dzięki integracji z systemami pomiaru można dopasować treść do płci osoby, która spogląda na monitor. Rozwiązania Digital Signage można powiązać również z systemem magazynowym sklepu i automatycznie pokazywać na ekranach produkty, na które jest promocja, lub czerpać informacje z systemów pogody, oraz pod tym kątem dopasować oferty. Podczas deszczu system może zaproponować ciepłe napoje, a w gorący dzień mrożoną kawę. System może brać pod uwagę kalendarz i uwzględniać święta oraz wydarzenia odbywające się w danym dniu w okolicy.

Wiele punktów handlowych cierpi na niedobór pracowników. Dzięki Digital Signage ten obszar również można zautomatyzować. W sklepie można zainstalować tablety, za pomocą których klient wezwie ekspedienta. Personel, wyposażony w smartwatch zintegrowany z tabletem, otrzyma powiadomienie z informacją, gdzie potrzebna jest pomoc. Dotykowe ekrany mogą również pełnić rolę integracji sklepu fizycznego ze sklepem online. W razie braku towaru na półce klient może zamówić sobie produkt z dostawą do domu. Taka strategia jest coraz popularniejsza, bowiem potrzeby konsumentów ewoluują, nie chcą oni tracić czasu na stanie w kolejce.

Zastosowanie Digital Signage w handlu

 

Systemy Digital Signage mogą być stosowane w punktach sprzedaży detalicznej, gdzie pomogą budować świadomość marki i produktu, oraz kierować ruchem placówki, dzięki umieszczeniu monitorów w witrynach lub w ciągach komunikacyjnych. Systemy Digital Signage, w postaci monitorów napółkowych, mogą pomóc w prezentacji informacji o produkcie, a elektroniczne cenówki - w prezentacji cen.

Systemy są również bardzo skutecznymi narzędziami promocji i wsparcia sprzedaży. Na podstawie badań Digital Place-Based Media ROI Analysis wynika, że monitory Digital Signage podnoszą sprzedaż promowanych produktów średnio o 32%. Elektroniczny plakat jest 5-krotnie skuteczniejszy w przyciąganiu uwagi klientów niż plakat papierowy i 10 razy lepiej zapamiętywany. Ponadto 20% klientów przyznaje, że dokonali zakupu produktu prezentowanego na elektronicznym plakacie, mimo, że wcześniej tego nie planowali.

 

Zastosowanie Digital Signage innych miejscach

 

W hotelach systemy Digital Signage, mogą pełnić przede wszystkim funkcję informacyjną. Informując o promocjach, interesujących wydarzeniach w pobliżu i wyświetlając agendę konferencji. Operatorzy takich systemów mogą również odpłatnie udostępniać tę przestrzeń partnerom zewnętrznym, oferując reklamę oraz promocję.

W zakładach usługowych, takich jak salon fryzjerski, salon kosmetyczny czy gabinet lekarski, klienci przebywają zazwyczaj przez dłuższy czas, dlatego oprócz promowania produktów, usług i wyświetlania informacji o promocjach, monitory mogą prezentować też treści edukacyjne lub rozrywkowe. A w miejscach pracy czy nauki, systemy mogą być wykorzystane do transmisji ważnych wydarzeń, reklam oraz jako tablica ogłoszeniowa. A jak Digital Signage sprawdzi się w Twoim biznesie?

Udostępnij ten wpis

Zobacz również

22 listopada 2022
NOWOŚĆ w ofercie: RECYKLER

Poznaj najnowsze urządzenie od SelfMaker: RECYKLER to samoobsługowe urządzenie do recyklingu opakowań, połączone z systemem motywacyjnym dla użytkowników, aplikacją kioskową oraz mobilną. RECYKLER występuje w wersji wolnostojącej lub w formie dodatkowego modułu do automatu chłodzącego Coolockers z oferty SelfMaker.                SPECYFIKACJA TECHNICZNA: RECYKLER w obu wersjach jest wyposażona w dotykowy ekran wysokiej rozdzielczości, […]

26 lipca 2022
Podsumowanie akcji #GreenSelfEvolution

Jeśli uważnie śledzicie nasze social media, wiecie że już w grudniu 2021 roku zaangażowaliśmy się w akcję sadzenia drzew, którą nazwaliśmy i oznaczyliśmy tagiem #GreenSelfEvolution. Za środki przeznaczane co roku na prezenty świąteczne dla naszych pracowników i współpracowników kupiliśmy sadzonki, które dzięki portalowi posadzimy.pl zostały wykorzystane do zalesienia miejsc wymagających odnowienia drzewostanu. Jednak na tym […]

17 maja 2022
Google otwiera nowe centrum cyberbezpieczeństwa w Maladze

Światowy, znany wszystkim gigant technologiczny – Google, wybrał bliską nam Malagę jako lokację dla swojego nowego centrum cyberbezpieczeństwa. Na 2500 metrach przestrzeni biurowej będą odbywać się sesje szkoleniowe, debaty, warsztaty oraz programy mentoringowe dotyczące bezpieczeństwa branży IT, ale również zaawansowane badania i działania rozwojowe. Głównym inwestorem i jednocześnie rezydentem nowego centrum jest należąca do Google […]

7 marca 2022
Jak ulepszyć "ostatnią milę?"

„Ostatnia mila” zaczyna się w momencie w którym przesyłka znajdzie się w przestrzeni załadunkowej środka transportu firmy kurierskiej. Od tej chwili zegar rusza, rozpoczynając wyścig z czasem na trasie pomiędzy magazynem lub centrum dystrybucyjnym, a domem klienta końcowego. Ten właśnie odcinek obfituje w najwięcej trudności, przeciwności i logistycznych utrudnień, które spędzają sen z powiek pracownikom […]

18 lutego 2022
Rynek e-grocery w Europie - 2022

Chyba większości z nas jeszcze jakiś czas temu ciężko było wyobrazić sobie robienie zakupów spożywczych przez Internet. Kiedy infrastruktura dostaw nie była tak rozwinięta, a przesyłka trwała nawet kilka dni, ryzyko utraty świeżości nabywanych produktów było bardzo wysokie. W ostatnich kilku latach nastąpił jednak pewien przełom, a technologia oraz presja rynku wymusiła znaczne poprawienie czasów […]

1 lutego 2022
Automaty paczkowe & e-commerce – rzut oka na rynek

Czasami rewolucja nadchodzi w samą porę, dokładnie wtedy kiedy dotychczasowe rozwiązania powoli przestają działać, ulegając zmieniającym się warunkom i przegrywając bój z nowymi trendami rynkowymi. Dokładnie tak było z pojawieniem się automatycznych stacji do odbioru przesyłek, zwanych także „lockersami”. Znane już od kilku lat, właśnie teraz świętują swój największy rozkwit. Przyczynił się do tego ogromny […]

27 stycznia 2022
#selfevolution w mediach: Nowe nawyki zakupowe Polaków - rozmowa z Markiem Wieteską, CEO SelfMaker

Wiemy, że pandemia zmieniła nawyki zakupowe Polaków – handel w ogromnym stopniu został przekierowany do Internetu a samoobsługa się rozwija. Jak to wygląda z perspektywy firmy zajmującej się automatyzacją procesów sprzedażowych?   Tak, to prawda, że pod wpływem pandemii Polacy zmienili swoje nawyki zakupowe i chętniej korzystają z kanałów e‑commerce. Początkowo było to podyktowane względami […]

19 stycznia 2022
PODSUMOWANIE 2021 ROKU W SELFMAKER

Kolejny pełny szybkiego rozwoju i sukcesów rok za nami. Może mniej szalony i mniej obfitujący w niespodzianki niż poprzedni, ale dzięki temu dużo bardziej nastawiony na aktywną pracę i dążenie do celu. Wykorzystaliśmy go w 110% uczestnicząc w wielu branżowych imprezach i targach, wprowadzając na rynek nowe urządzenia click&collect oraz self-service, a także podejmując współprace […]

22 grudnia 2021
#GreenSelfEvolution: na Święta posadziliśmy 100 drzew!

Czas świąt dla wielu firm jest okresem wzmożonej pracy związanej z końcem roku, ale i czasem podsumowań. Momentem, w którym chcemy podziękować tym, którzy przez cały rok towarzyszyli nam w codziennych wyzwaniach – pracownikom, partnerom biznesowym i podwykonawcom. Docenić trud i owoce współpracy, ambitne projekty i wzajemne wsparcie, które pozwoliło rozwijać nasze firmy. ❤ Dlatego […]

14 grudnia 2021
Przygotuj swój biznes na święta

Końcówka każdego roku jest zwykle bardzo szalonym czasem dla właścicieli sklepów, szczególnie tych oferujących elektronikę, zabawki, elementy wystroju domu. Branża spożywcza również przechodzi istne oblężenie. Zbliżające się święta Bożego Narodzenia są przyczyną wzrostu aktywności zakupowej klientów, wzmagając tym samym ich impulsywność oraz chęć wydawania większej ilości pieniędzy niż zazwyczaj. Szał związany z kupowaniem prezentów oraz […]

1 2 3 5

Najnowsze newsy

Co słychać w świecie automatyzacji? Poznaj najnowsze doniesienia z życia grupy SelfMaker. Nowe urządzenia, wdrożenia oraz eventy.
Aktualności >

Zacznijmy Twój projekt

Żadne wyzwanie nas nie zaskoczy. Przeanalizujemy Twój biznes i zaproponujemy Ci rozwiązania, które wyniosą go na wyższy poziom.
Porozmawiajmy >

Kariera w Selfmaker

Pracuj z wśród najlepszych specjalistów branży, tworząc rozwiązania zmieniające codzienność nas wszystkich.
Współpracujmy >
Jesteśmy spółką technologiczną projektującą i budującą multifunkcyjne urządzenia samoobsługowe, narzędzia integracyjne oraz oprogramowanie.
UMÓW SIĘ NA KONSULTACJE
© Copyright 2022 - SelfMaker - All Rights Reserved
cross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram